13.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň pšenice je pomalá a výnosy jsou příliš nízké

Na trhu s obilím v současné době dominují neuspokojivé sklizně pšenice v EU a Rusku. Pokračuje nepříznivé počasí pro plodiny.
Ozimý ječmen je sklizen, ale sklizeň pšenice ve Francii je o více než 10 dní pozadu. V Německu se kvůli opakovaným přerušením z důvodu dešťů se sklizeň prostě nemůže rozběhnout.

Nepříznivé počasí v celé Evropě v době sklizně tlačí ceny na trhu s obilím nahoru. To samozřejmě platí hlavně pro krátkodobý horizont, protože stará sklizeň je již prakticky stěží  k dispozici.

Podle tržního úřadu Agritel způsobí problémy s kvalitou také zvýšení cenových rozdílů mezi potravinářskou a krmnou pšenicí. Pokles hodnoty eura vůči dolaru znamená, že obilí z EU se stává mezinárodně konkurenceschopnějším.

Pšenice jsou zklamáním

Ceny prvních končících kontraktů pšenice na termínových trzích Paříže i Chicaga vzrostly za měsíc o 17%. Negativní vliv počasí na sklizeň a růst a kvalita plodiny mají významný vliv. Sklizeň pšenice ve Francii a Rusku je zklamáním. Odhad plochy ruské ozimé pšenice, která má být sklizena, je příliš optimistický, uvádí zemědělsko-ekonomická agentury Agrimoney. Příčinou je vysoké procento vyzimování plodiny. Jarní pšenice v Kanadě a Spojených státech utrpěla nenapravitelné škody v důsledku sucha posledních týdnů.

‎Francie: Silné srážky ohrožují ztrátu kvality‎

‎Silné srážky v západní Evropě, zejména ve Francii, jsou důvodem k obavám. Vlhkost brání sklizni a hrozí, že způsobí ztrátu kvality.‎

‎Kanada: Nedostatek vody‎

‎V Kanadě existují velké problémy s velmi horkým počasím a nedostatkem vody.‎

 

Zdroj:All About Feed

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down