25.10.2017 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slepičí farma na kraji velkého města

Může se farma na vajíčka udržet na okraji dvousettisícového města? Boerder-ei-ke v Eindhovenu v Nizozemsku dokazuje, že to jde. Obyvatelům okolních čtvrtí nabízí nejen čerstvá vajíčka, ale také sýry, ovoce a zeleninu a dokonce i vánoční stromky.

Když před šedesáti lety založili rodiče Marinuse van den Hurka farmu v Eindhovenu, byla jistě ještě trochu vzdálená od městské zástavby. Jak se město postupně rozrůstalo, ocitla se farma téměř uprostřed vilové čtvrti Blixembosch, na severním předměstí průmyslového Eindhovenu, obklopena novou zástavbou domů a rodinných domků. Každý den kromě neděle nabízí místním obyvatelům čerstvá vajíčka, ale také zeleninu, ovoce, sýry a ostatní produkty od jiných partnerských farmářů, se kterými si Marinus van den Hurk výrobky vyměňuje.

V malém krámku se dveře netrhnou. „Vajíčka nekupuji v supermarketu, ale jenom tady. Můžu si vybrat z několika velikostí a mám jistotu, že jsou čerstvá a kvalitní,“ říká Henriëtte van Helden, která bydlí s manželem již téměř dvacet let v domě nedaleko farmy. „Chodili jsme sem občas nakupovat ještě dříve, než jsme se přistěhovali do této čtvrti, ale od té doby jsme stálými zákazníky. „Kupujeme tady nejen vajíčka, ale také ovoce a zeleninu.“ dodává.

 

Více si přečtete ve Farmáři

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down