06.10.2022 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SOMMET DE L'ELEVAGE 2022 skončil

Jedenatřicátý ročník SOMMET DE L'ELEVAGE nemohl skončit lépe. Se 105 000 návštěvníky, včetně 5000 zahraničních návštěvníků, kteří se procházeli uličkami přehlídky, byl cíl více než dosažen. Bylo výborně hodnoceny hospodářská zvířata na letošní výstavě, včetně plemene charolais s jeho národním šampionátem.

SOMMET 2022 byl také důležitou politickou událostí s návštěvou Marca Fesneaua, francouzského ministra zemědělství a potravinové bezpečnosti v úterý 4. října, ale také přítomností řady zástupců francouzského parlamentu.

A konečně rok 2022 znamená návrat zahraničních návštěvníků s návštěvností srovnatelnou s rokem 2019, kdy se naposledy přehlídka mohly zúčastnit všechny zahraniční delegace. Zahraniční návštěvníci byli nadšeni, že jsou zpět. Napočítali jsme přes 5000 zahraničních návštěvníků z více než 80 zemí. Pro 1521 vystavovatelé  přehlídky byl ročník zvláště pozitivní a přátelský.

Organizátoři byli zvláště potěšení, že přivítali nejen Marca Fesneaua, francouzského ministra zemědělství a potravinové bezpečnosti na zahájení výstavy  v úterý 4. října ale také mnoho zástupců francouzského parlamentu. Pro ředitele Sommetu Jacquese Chazaleta to bylo obzvláště efektivní čas na práci a diskuse s chovateli, návštěva ministrana zemědělské výstavě byla vysoce oceňována. Účast mnoha senátorů byla významné, včetně úplně první návštěvy prezidenta francouzského senátu v osobě Gérarda Larchera. To je důkaz, že SOMMET je i důležitá událost pro politiky.

Tento rok bylo čestným hostem  Mongolsko s výstavou jaků, demonstrací mongolské kuchyně a přítomností mongolského ministra zemědělství.

Mezinárodní večer s výstavou zvířat přitahoval 300 a 400  diváků a Evropský herefordský kongres, zaujal přibližně 100 farmářů z 10 jiných zemí než Francie . Všichni delegáti byli nadšeni, že mohli navštívit  farmy s chovem herefordů a objevili  město Clermont-Ferrand a jeho okolí.

Zapamatujte si datum 3., 4., 5. a 6. října 2023

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down