17.06.2020 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sommet de l'élevage – jinak než kdy předtím

Bylo potvrzeno, že veletrh Sommet de l´élevage se bude v Clermont Ferrandu ve Francii v říjnu konat. Třídenní akce bude 7.–9. října 2020. Organizátoři přehlídku stále připravují a přitom se sleduje situace nedávného pokroku v boji s epidemií covid-19 ve Francii.

„Současně s usilovnou prací jsme v kontaktu s místními a národními úřady, pokud jde o záruky pro zajištění zdraví a bezpečnosti všech účastníků“, říká Fabrice Berthon, ředitel přehlídky, a dodává: „Ačkoli tyto podmínky nejsou v tuto chvíli finální, chceme je co nejdříve oznámit všem vystavovatelům a návštěvníkům.“

Protože téměř 90 % vystavovatelů potvrdilo svou účast, organizátoři si, přes těžkou situaci, jsou jisti, že ročník 2020 bude dobrý.

„Sommet bude jednou z mála zemědělských letošních přehlídek v Evropě. Od konce období karantény se každý den hlásí noví vystavovatelé.“

Další satisfakcí pro organizátory je ekonomické zotavení zemědělského sektoru. Ačkoliv některé chovy skotu byly zle poškozeny pandemií, je pozoruhodné, že výrobci sýrů sklidili letos dobrou úrodu píce, takže po dvou letech sucha je krmivový deficit pryč. To vede k víře, že ekonomika sektoru bude na podzim mnohem slibnější.

Jediná nejistota je účast zahraničních návštěvníků na letošní přehlídce. V roce 2019 se Sommetu zúčastnilo 4800 zahraničních návštěvníků z 90 zemí.

Nicméně organizátoři veletrhu doufají, že během léta bude možno cestovat do zahraničí neomezeně, a to speciálně i uvnitř EU, neboť nejvíce zahraničních návštěvníků je z Evropy.

"Jestliže se sejdou všechny podmínky, čekáme, že přijede mnoho návštěvníků a vystavovatelů na 29. ročník veletrhu, ačkoliv bude jeden z nejneobvyklejších“, doplnil Fabrice Berthon.

 

Z programu:

Plemeno skotu aubrac bude mít svůj národní šampionát se 400 zvířaty a s aukcí.

Mezi nová plemena bude tento rok patřit italský piedmontese. Své šampionáty a přehlídky budou mít plemena simentálské, holštýnské, montbeliard, brown swis, normandské, jersey, a mnoho dalších.

Přednost v chovu ovcí bude mít plemeno texel se svým národním šampionátem. K vidění budou plemena ile de France, charollais, suffolk a rava v regionálních soutěžích.

Podobné soutěže budou uspořádány pro koně plemen ardenské, comtois, peršeron, a bretaňský.

Program exkurzí na francouzské farmy je organizován primárně pro mezinárodní návštěvníky během celých tří dní veletrhu a připraveny budou čtyři pre-show cesty na farmy masného a mléčného skotu, do chovu ovcí a plemene aubrac.

Během výstavy bude uspořádána řada konferencí a seminářů.

 

V úterý 7. července v 11.00 hodin proběhne tisková konference Sommet de l´élevage 2020 z Clermont Ferrandu z Francie. Budete mít možnost účastnit se videokonference (s živým anglickým překladem).

Podle tiskové zprávy Sommet de l´élevage*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down