07.03.2019 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technologie pro kvalitní zrno

Poběžovice jsou město v severozápadní části okresu Domažlice. Leží v podhůří Českého lesa, nedaleko hranice s Bavorskem. Najdeme zde jednu z poboček společnosti Arimex Trade, s. r. o., která je na trhu od roku 1993. Jak informoval technický ředitel Stanislav Paleček, firma se zabývá nákupem a prodejem komodit rostlinné výroby a vedlejších produktů vzniklých při jejich průmyslovém zpracování. „Jako dceřiná společnost firmy Arimex Bratislava máme celorepublikovou působnost s obchodním zastoupením v každém regionu.

Jak dále informoval, v roce 2018 společnost oslavila 25. výročí svého vzniku. Ve spolupráci s prvovýrobou, obchodními společnostmi, zpracovateli, dopravci a spedičními firmami nakoupila a zrealizovala obchody více než 5,7 mil. tun zemědělských komodit.

„Společnost se postupně přeorientovala z čistě nákupních a prodejních aktivit i na investování do zemědělské výroby. Byl vybudován komplexní projekt poskytování vstupů na založení úrody vybraným pěstitelům a obchodním partnerům, včetně dodávek osiv, chemikálií a hnojiv. S cílem teritoriálně se přiblížit svým obchodním partnerům byly vytvořeny pobočky v jižních a východních Čechách, na Moravě a v Praze. Do skupiny Arimex patří společnost Arimex Agroslužby, s. r. o., Nisap CZ, s. r. o. Součástí skupiny jsou také zemědělské podniky v západních Čechách. Skupina Arimex vybudovala skladové kapacity o objemu 36 tisíc tun.

Naše firma podniká v oblasti zahraničního obchodu s orientací na evropský trh. Hlavními vývozními komoditami jsou olejniny, obiloviny, luštěniny, kukuřice, krmné šroty a další vedlejší průmyslové produkty. Postupně se též orientujeme na obchod s hnojivy a osivy. Z dovozu převažuje sójový a řepkový šrot.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down