Top Tier Treff – mezinárodní genetika skotu

(DLG) TopTierTreff na EuroTier 2022 je hlavním lákadlem pro chovatele skotu. Přední německé a mezinárodní chovatelské společnosti a organizace z odvětví chovu dojnic a masného skotu budou denně po dobu čtyř dnů prezentovat špičková plemenná zvířata

V hale 11 budou zastoupena plemena mléčného skotu holštýnsko-fríský a hnědý švýcarský. Představena budou také kombinovaná plemena skotu fleckvieh, grauvieh a pinzgau. Odvětví masného skotu bude zastoupeno plemeny angus, charolais, galloway, hereford a wagyu. Odborní návštěvníci si budou moci prohlédnout také národní a mezinárodní plemena ovcí a koz, stejně jako  norické koně. Neustále rostoucí potřeba chovatelů skotu z celého světa po informacích o nejnovější špičkové genetice bude konkrétně uspokojena prezentací různorodých zvířat. V blocích věnovaných jednotlivým plemenům poskytnou zúčastněné společnosti a organizace informace o nejlepších zvířatech ve svých šlechtitelských programech, podrobně popíší jejich užitkovost, výhody a možné využití.

Rozsáhlé prezentace zvířat

Od 10 hodin každého dne výstavy bude odborným návštěvníkům na pódiu nabídnuta pestrá škála akcí: chovná zvířata a potomci různých dojených plemen budou několikrát denně prezentováni na pódiu TopTierTreff s komentářem odborníků z příslušných chovatelských organizací. Chovný potenciál plemeníků a genomicky testovaných špičkových býků bude rovněž demonstrována, díky čemuž budou návštěvníci informováni  pro výběru vhodné genetiky. Specifické využití těchto býků slibuje vysoce výkonný a zdravý skot a je předpokladem úspěchu farmy.

Působivá prezentace býků, jalovic, krav, krav bez tržní produkce mléka a telat různých plemen na pódiu také zodpoví otázky týkající se témat od chovu krav bez tržní produkce mléka a intenzivní produkce hovězího masa až po rozsáhlou robustní produkci skotu.

Prezentace plemen ovcí a koz

Vzhledem k tomu, že se výrazně zvýšil i zájem odborných návštěvníků o oblast chovu ovcí a koz, představí se malí přežvýkavci i letos.

Novinka: technický program

Kromě prezentace chovných zvířat a jejich špičkové genetiky budou jednotlivé časové úseky věnovány také prezentaci odborných témat z oblasti chovu a produkce mléka a masa. Tato odborná témata doplní obsah dění na jevišti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down