06.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vegani, kteří si koupili hovězí maso

Proč by proboha vegani kupovali hovězí maso?  Příliš často slýcháme, že spotřebitelé nerozumí zemědělství, nevědí, jak zemědělci zacházejí se zvířaty a o negativním dopadu zemědělství na životní prostředí. To vše může být pravda, ale jaký má smysl si stěžovat, pokud nejste připraveni něco dělat.

To je přesně to, co farmář, chovatel masného skotu ve Velké Británii udělal s docela pozitivními výsledky.

Účastník LEAF Open Farm Sunday, který se snaží ukázat veřejnosti z první ruky, co to znamená být farmářem a práci, kterou zemědělci dělají pro výrobu potravin, otevřel svou farmu veřejnosti.

Pro některé může vstup skupiny veganů na farmu znamenat poplach. Na některých akcích jsou zemědělci varováni, aby nikoho nepouštěli na své farmy, pokud nejsou přímo zapojeni do podnikání. V tomto případě však byly výsledky více než pozitivní. Farmář, který měl na místě také obchod, uvedl, že poté, co viděli farmu, jeho veganští návštěvníci koupili kusy hovězího masa.

Co se změnilo?

Návštěvníci uvedli, že z ekologických důvodů dodržovali veganskou stravu, ale že poté, co strávili čas na farmě a dozvěděli se o tom více, měli mnohem větší pochopení toho, jak byl skot chován, a to je přimělo přemýšlet jinak. Velká škoda, že si nekoupili kuře, ale je to bod k dobru. Příklad může pocházet z Velké Británie, ale princip je použitelný kdekoli.

Investice do znalostí se vyplácí v nejlepším zájmu

Annabel Shackletonová, manažerka LEAF a Open Farm Sunday, říká, že velká část produkce potravin ve Velké Británii je v souladu s dnešními hodnotami spotřebitelů, zejména z hlediska životního prostředí a dobrých životních podmínek, a že farmy by měly odložit jakékoli váhání a přivítat veřejnost. To umožňuje vyprávět pozitivní příběhy, které mohou ovlivnit rozhovory návštěvníků s jejich přáteli a nakonec ovlivnit rozhodnutí o nákupu.

Organizátoři LEAF Open Farm Sunday, která pomohla více než 1600 farmářům ve Velké Británii otevřít své farmy a přilákat více než 2,7 milionu návštěvníků, nabízejí účastníkům řadu zdrojů, které pomohou k úspěchu návštěv. Příští Open Farm Sunday se má konat letos 12. června a její webové stránky (https://farmsunday.org) nabízejí širokou škálu nápadů a případových studií, které mohou nabídnout inspiraci pro každého, kdo chce ukázat, o čem zemědělství skutečně je.*

www.wattagnet.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down