18.04.2018 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh Fieragricola – letos mléko a udržitelnost výroby

Od 31. ledna do 3. února 2018 proběhl v italské Veroně již 113. ročník zemědělského veletrhu Fieragricola zaměřeného na novinky z oblasti rostlinné a živočišné výroby. Hlavními tématy letošního ročníku byla především udržitelnost výroby a mlékárenský průmysl. Výstavní plocha veletrhu, kterého se pravidelně účastní stovky vystavovatelů a desetitisíce návštěvníků z desítek zemí světa, byla i tentokrát připravená nejen pro velké zemědělské podniky, ale také malé ekofarmy a dodavatele zemědělské a stavební techniky, kteří zde představili své novinky.

Veletrh se tak stal dějištěm všeho, co se týká mlékárenské produkce, zemědělství a chovu hospodářských zvířat. Představily se zde novinky z oblasti digitálních technologií a poznatků, směřujících především k dobrým životním podmínkám chovaných zvířat a multifunkčnosti podniků s cílem maximálně využít jejich potenciál při již zavedených technologiích. Zásadním tématem byla i otázka ekonomických úspor ve výrobě za využití externích služeb tak, aby bylo dosaženo maximální hospodárnosti, kvality a ekologicky udržitelné produkce.

K vidění byly moderní systémy pro automatizovanou přípravu a distribuci krmiv, technologie pro efektivní dojení, stájové ventilační a čisticí systémy nebo software a speciální mikročipy pro kontrolu stád. Tři z deseti sálů byly věnovány rovněž technologiím a produktům pro chov dobytka, obnovitelným zdrojům, chovu zvířat a genetice.*

Více si přečtete v dubnovém Farmáři

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down