Vítězové soutěží Sommet de l´élevage jsou známi

Soutěž organizovaná v rámci veletrhu Sommet e l´élevage – Sommets d'Or odměňuje inovativní produkty, techniky a služby vyvinuté firmami vystavujícími na této show.
V roce 2019 dokládá zájem o tuto soutěž 69 přihlášených produktů. Každý rok se shromažďují odborníci v odvětví zemědělství (veterináři, inženýři, odborníci na výživu atd.) a zemědělci, aby studovali význam každé přihlášky, aby se ubezpečili, že je produkt nejvýhodnější pro chovatele hospodářských zvířat. Soutěž je velmi selektivní a odráží profesionalitu a a praktičnost inovací. Dvěma novými cenami jsou medaile v oblasti ekologického zemědělství a welfare zvířat, nové speciální ceny.

Dne 26. června 2019 se vybralo jedenáct inovací a uděleny dvě zvláštní ceny. Předsedou jury byl René Autellet a v porotě byli zemědělští odborníci, poradci institucí,  zemědělci, výzkumní pracovníci a veterináři.

 Vítězové 2019

 Kategorie: Zemědělské stroje

Eco-stop pro motor teleskopického nakladače Maniou

Loire-Atlantique, Francie

Eco-Stop zastaví motor, jakmile obsluha opustí kabinu, délku času před zastavením motoru lze upravit podle zvyků obsluhy

Pohánění okružní pily E-FULGOR 755

SAS ROUSSEAU Rhône, Francie

Hydraulika rotoru byla nahrazena elektrickým pohonem. Výsledný výkon je lepší a hmotnost se snižuje, protože není třeba nádrž na hydraulický olej. Chlazení je zajištěno biologicky rozložitelnou glykolylovanou vodou.

Nakladač 3248T-5A s SPS

THALER GmbH § Co. KG Německo

Tento kloubový nakladač má dvě řídicí nápravy. V důsledku toho je úhel kloubu snížen z 55 na 20 °, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost. Systém nabízí výběr řízení (posilovač řízení) podle topografie nebo práce v budovách a indikátoru zatížení.

 Kategoie: Vybavení chovů

Cogen’Air®: Termovoltaická řešení pro sušení pícnin

BASE Gironde, Francie

Tento termovoltaický solární panel vyrábí elektřinu a horkou vodu. Výměníky tepla získávají teplo za panelem, které produkuje třikrát více tepla, než elektřiny. Horký vzduch se používá k sušení krmiv, dřeva, štěpky atd., podle stejného principu, jaký je u solárních panelů na střechách stájí, ale s až trojnásobným účinkem.

Robot Sentinel 2

DUSSAU DISTRIBUCE Landes, Francie

Tento robot na sypání slámy je vybaven sledovací kamerou a umělou inteligencí. Zastýlání je automatizované (všechny typy podestýlky <15 cm), pokud je přítomen např. člověk, vyhne se apodle analýzy obrazu vybere oblasti, které se bude dál stlát.

FlushMaster: mytí nádrži TaxiLait

HOLM § LAUE GmbH § Co. KG Německo

Tento systém čištění kbelíku funguje na TaxiLait s rotační rozprašovací hlavou pomocí stávajícího čerpadla a přívodu vody. Vnější povrch nádoby se umývá štětcem. Tím se zabrání častému příchodu do mycího stojanu a nádrže se čistí během 10 až 15 sekund.

Kategorie: Faremní pomůcky

Flora Boost: přírodní, nebiocidní dodatečné namáčení

SARL ACTRADE Maine-et-Loire, Francie

Tato emulze s hydratačními vlastnostmi je získávána z materiálů, které jsou 100% přírodní a bezpečné pro potraviny. Neskapává a nezanechává ve zpracovaném produktu žádnou zbytkovou chuť. Díky certifikaci ECOCERT (ekologické zemědělství) zachovává a stimuluje flóru prospěšnou pro výrobu sýrů, kterou výrobci sýrů AOP velmi žádají.

Eye breed, zařízení pro inseminaci skotu

AXCE Yonne, Francie

Je vybaven kamerou, proto není již při inseminaci nutné provádět rektální vyšetření. Manipulace spočívá v jednoduchém zarovnání 3 různých prstenců pro získání přístupu k děloze a uložení spermatu. Operátorovi je dodáván kufr a pouzdro. Tato technika, která je k dispozici všem zemědělcům, nevyžaduje zdlouhavé učení.

Vel'Live, monitorování otelení

MEDRIA SOLUTIONS Mayenne, Francie

Tato služba založená na behaviorální analýze doplňuje škálu služeb poskytovaných obojkem krav Axel. Akcelerometr s trojitou osou zaznamenává aktivitu zvířete každých 5 minut. Monitorování se aktivuje ve všech klíčových okamžicích: Heat'Live, Feed'Live, Time'Live a nyní VEL’LIVE. Data jsou poté před přenosem na server Medria přenesena na platformu mobilních telefonů.

Kategorie: Služby farmářům

VEAUCATION: vzdělávací nástroj pro zemědělce v oblasti zdraví telat

MSD SANTE ANIMALE Maine-et-Loire, Francie

Tento vzdělávací nástroj navrhuje komplexní zlepšení pracovních podmínek a dobrých životních podmínek zvířat tím, že zahrnuje pět témat: ustájení a biologická bezpečnost, krmiva a voda, monitorování, ekonomika a řízení, imunita, zdraví.

Kategorie: Zpracování a marketing výrobků

Glace Concept

CBPI Loire, Francie

Jak prodat své mléko za 14 €/litr: balíček materiálů, školení a služeb na klíč (studie trhu, vyhledávání, podpora komunikace atd.) Je primárně pro producenty mléka, kteří se chtějí diverzifikovat na výrobu organické zmrzliny. Celý proces včetně výroby stabilizátorů a emulgátorů.

 Zvláštní ocenění jury – welfare zvířat

Dairy Scratchy Horizontální a vertikální kartáč pro hospodářská zvířata

BIORET AGRI Loire-Atlantique, Francie

Tento systém, který chrání ostré hrany stěn a sloupků, hraje roli gumového vodorovného a svislého škabadla podle velikosti zvířete. Tato ochrana zabraňuje úrazům způsobeným betonovými nebo kovovými předměty.

 Zvláštní ocenění jury – organické zemědělství

Nukleové proteiny pro krmiva na ekologických farmách

CIZERON BIO Loire, Francie

Tento produkt se podílí na globálním řešení pro zlepšení hodnoty bílkovin a vytváří místní ekonomický impuls při budování průmyslové jednotky. Krmiva jsou založené na plodinách z 86 % pěstovaných ve Francii (lněnička, konopí, hrách, fazole, lupiny, lněné semínko atd.) Zabraňuje nadměrně bohatým proteinovým dávkám a snižuje závislost na dovozu sóji.

Trophée des Massifs

Organizuje Lycée agricole v Marmilhatu, Massifs Trophy a zve studenty studující na agroenvironmentálních lyceích v Auvergne a sousedních regionech, aby otestovali své schopnosti posoudit fenotyp zvířete pomocí bodového systému. Budou testováni na všech druzích a několika plemenech přítomných na výstavě při hodnocení jejich tvaru, morfologie a dalších charakteristik.

Fermiers d'Or

Tato soutěž je organizovaná zemědělskou komorou v regionu Auvergne a je specifická pro všechny zemědělce a producenty v regionu. Cílem je propagovat všechny zemědělské produkty a také hodnotit jejich kvalitu a inovativní marketingovou iniciativu farmářů.

Sabots d'Or

Soutěž Sabots d´O“ Challenge je každoročně udělována na veletrhu a je soutěží, která odměňuje nejlepšího technického poradce/člena farmářského dua Bovins Croissance duo podle managementu farmy a sběr dat.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down