28.01.2014 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VIV Europe 2014 – nově důraz na zdraví zvířat

VIV Europe 2014 se zaměří na zvyšující se poptávku po čerstvých a bezpečných masných výrobcích s prodlouženou dobou trvanlivosti a vhodným balením. Přehlídka se bude konat 20.–22. května v komplexu Jaarbeurs Utrecht v Utrechtu v Nizozemsku. Letos bude jeden ze summitů nově věnován zdraví zvířat.

Vzhledem k tomu, že se průmysl snaží držet krok s měnícími se požadavky zákazníků, musí být bezpečnost masných výrobků na prvním místě. To je zaručeno pouze tehdy, pokud je každý krok výrobního řetězce pečlivě sledován a kontrolován.
Společnosti zapojené v jakékoli části výroby nebo zpracování se musí stále přizpůsobovat a zlepšovat své procesy v souladu s normami, aby byla zajištěna kvalita a sledovatelnost produktu.

VIV Europe bude věnována systémům, které pokrývají celý potravinový řetězec od prvovýroby až po hotové výrobky. Od krmiva až po maso.
Na přehlídce budou k vidění postupy výroby i produkty drůbežího masa, vajec, vepřového i hovězího masa a také mléka.
Účastníci naleznou informace o průmyslových zařízeních na zpracování krmiv, zásob, krmných surovin a aditiv, dozví se mnohé o zdraví zvířat a jejich chovu, uvidí zemědělské stroje a zařízení, vybavení jatek a výroben na zpracování masa, na balení, manipulaci a chlazení, na zpracování vajec, mléka a mléčných výrobků, objekty související s dodavatelskými řetězci, ale patří sem i například poradenství.

VIV Europe 2014 letos nabídne tři speciální vzdělávací programy: CropTech – Feedtech, MeatTech a Animal Health.

CropTech – Feedtech je speciální program věnovaný drcení a mletí, zpracování, skladování a manipulaci s plodinami a krmivy. Koncepcí je informovat o výrobě krmiv, složkách potravin, vstupech a pohonných hmotách.
Důraz je kladen na primární fáze zpracování plodin. Program zahrnuje výrobu krmiva, premixů, krmiv pro domácí zvířata, šrotů, rostlinných olejů, čerstvých krmiv, biomasy a biopaliv.

MeatTech

Každý rok dodavatelské řetězce stále více spolupracují s producenty masa, drůbeže a akvakultury. VIV uznává rostoucí zájem ze strany spotřebitelů o porážku zvířat a další zpracování masa,  proto je důležitým bodem všech přehlídek specializované výstavy MeatTech  na velkých veletrzích VIV.

Animal Health

Světová veterinární asociace pro drůbež (WVPA) bude hostitelem summitu o zdraví zvířat a současně i zasedání o novém ohrožení zdraví ptáků. Na zasedání se budou probírat otázky související s infekční bronchitidou v Africe a na Blízkém východě, budoucí hrozby influenzy, Shiga toxinem produkovaným E. coli, salmonelou  a možnou antibiotickou rezistencí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down