Výrobky se značkou Sommet d´Or

Velká francouzská výstava proběhla v Clermont Ferrandu na začátku října. Patří mezi největší evropské výstavy hospodářských zvířat s mezinárodní účastí. Kromě mnoha plemen a vysokého počtu skotu, ovcí a koní se akce zúčastňují firmy, které jsou se zemědělstvím úzce spojeny. Pravidelně se se svými produkty přihlašují do soutěže o nejlepší inovativní produkt.

Porota, která vybírá nejlepší výrobky, je složena ze zemědělských odborníků, zástupců profesních organizací a průzkumu trhu a pedagogů zemědělských univerzit.
Zisk zlata Sommetu znamená propagaci nového produktu nebo služby  nejen na výstavě, ale také v odborném tisku jak francouzském, tak zahraničním.Vystavovatelé se svými produkty soutěžili v několika kategoriích.

 

Vybavení stájí

Zlaté značky Sommet de l´élevage se stejně jako jindy i letos rozdávaly v několika kategoriích. Mezi produkty, které patřily do vybavení chovů, zvítězila například shrnovací lopata na kejdu, resp. chlévskou mrvu (CK Industries), vybavená modulem pro příjem SMS zpráv na mobilní telefon. Modul GSM/R je tedy produkt, který tedy vytváří přímý vztah mezi farmářem a čistotou stáje pomocí vyhrnovací lopaty, a tak zajistí hladký chod celého zařízení. Data z monitoru, resp. kontrolní jednotky lopaty se zobrazují jako SMS. Chovatel, manažer může z mobilu dávat další příkazy, jako jsou zastavení nebo spuštění lopaty, a to i mimo pravidelný cyklus, případně změnit četnost vyhrnování. Na mobilním telefonu se také zobrazují případné problémy, např. s tažným lanem, elektřinou nebo teplotou či spíše zimou ve stáji, která může vést k problémům s činností vyhrnovací lopaty. Modul GSM/R tak podává na telefon farmáře denně zprávy a radí mu, jak řídit čistění stáje. Navíc je modul stoprocentně kompatibilní s jakýmkoli telefonním operátorem.

Svým produktem se také pochlubila firma Mazeron SaS Naudot. Vyvinula zvláštní systém fixace hlavy skotu pro ošetření např. očí, mulce, uší apod., a to v naprostém bezpečí dokonce i v případě masných býků. Systém byl navržen tak, aby ve stejnou dobu zvedla hlavu dvě až čtyři zvířata. Jde o kovový mobilní rám s podvozkem s plnými koly. Jsou na něm upevněné jakési držáky, do nichž se hlavy zaklesnou a postupně se zvedají do výšky, která je pro ošetřovatele optimální.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down