Výsledky kontroly užitkovosti drůbeže v roce 2017

V roce 2017 byl v testovacích stanicích státního podniku Mezinárodní testování drůbeže Ústrašice ukončen další ročník testů kontroly užitkovosti drůbeže. V jeho rámci se testovaly rodičovské formy masných typů slepic, finální hybridy nosných typů slepic v klecích a v podlahovém chovu a dále byly prověřeny i hybridní kombinace krůt a vodní drůbeže.

Do XLV. rodičovského testu masných typů slepic byly mimo jiné zastaveny všechny kombinace zastoupené na českém trhu, tj. Cobb 500, Hubbard Flex a Ross 308. Vlastní test rodičovských forem sestával z odchovu rodičů do věku 154 dnů, snáškového období v délce 280 dnů a čtyř dílčích výkrmových testů potomstva.
Do XXV. mezinárodního testu finálních hybridů nosných typů slepic v klecích byly přihlášeny kombinace Bovans Brown, Hisex Brown, H&N Brown Nick, Hy-Line Brown, ISA Brown, Lohmann Brown, Lohmann Lite, Lohmann Tradition, Moravia BSL, Novobrown Classic a Novobrown Light.
XV. mezinárodní snáškový test v podlahovém chovu byl obsazen hybridy Bovans Brown, H&N Brown Nick, Hy-Line Brown, Hy-Line Silver, Lohman Brown, Lohmann Brown Plus a Lohmann Tradition.
Do výkrmových testů kachen byly zařazeny kombinace z tuzemských rozmnožovacích chovů Cherry Valley SM 3 a Grimaud Star 53 a TTH. Ze zahraničních chovů byla zařazeny kombinace Orvia (PL) a Cherry Valley SM3 (NL).
Do 63. výkrmového testu krůt byly zařazeny kombinace BUT 6 a TP 7 z líhně Morgut Kartzfehren von Kameke (DE). Z líhně MIKO, GmbH (A) byly dodány kombinace BIG 6 a Hybrid Conventor.
V roce 2017 byl ukončen XLI. a XL. (dvouleté) rodičovský test hus. Do testu jednoletých hus byl zařazen vzorek Eskildsen Schwer (DE) a Grimaud F1 (FR). Do testu dvouletých hus byl zařazen vzorek Eskildsen Schwer.
Více se dočtete v článku Ing. Vlastislava Machandera, Ph.D., který najdete v červencovém čísle časopisu Náš chov.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down