Výstava Náš chovatel začíná třináctého

Pořadatelé výstavy Náš chovatel – Výstaviště Lysá nad Labem a Středočeské krajské sdružení Českého svazu chovatelů – zřejmě nepřisuzují pátku třináctého žádnou magickou moc. Tedy alespoň ne v negativním slova smyslu, protože právě tento den zahajují novou sezónu výstav a veletrhů v Lysé nad Labem. V základních chovatelských disciplínách se návštěvníci mohou těšit na více než 800 holubů, stejný počet králíků a 200 kusů vodní i hrabavé drůbeže. A nejen to! Na sobotu 14. ledna je naplánovaný celostátní trh drobných zvířat, kde chovatelé budou mít možnost doplnit zvířata ještě před zahájením chovatelské sezóny.

 

Jak uvedl manažer výstavy Ladislav Žoha, aktuální vlna ptačí chřipky by 17. středočeskou výstavu drobného zvířectva neměla ohrozit. „Holubů se to netýká a ohledně drůbeže situaci průběžně monitorujeme,“ uvedl doslova.

Výstava Náš chovatel je oblíbená zejména mezi fajnšmekry holdující chovu holubů. V rámci speciálních klubových výstav jsou totiž nejen k vidění, ale i pořízení zajímavá plemena holubů v nevšedních paletách barevných kombinací.

„Klubové výstavy národních plemen pražských krátkozobých rejdičů a českých voláčů sivých se představí v hale C. Velice zajímavá bude i speciální výstava holubů gigantů, kteří byli původně vyšlechtěni v Americe k jatečné produkci, ale také ostatních výstavních holubů vzniklých na bázi holuba poštovního. K vidění budou kolekce tradičních i netradičních plemen a barevných rázů holubů, obřích i zakrslých plemen králíků, velkých a zakrslých plemen slepic, dále husí, kachen či křepelek,“ konstatoval manažer výstavy.

Jak již bylo zmíněno, v rámci uvedené dvoudenní akce se návštěvníci budou moci těšit na celostátní trh drobných zvířat a na soutěž králičí hop.

„Divácky oblíbený králičí hop zahajuje již šestý ročník tzv. Lednového poháru. Soutěž, na kterou se sjede spousta ušatých šampionů, má svou oblibu převážně u dětského publika. Výstava Náš chovatel je proto dobrý typ na zajímavě strávený výlet pro celou rodinu,“ dodal ředitel výstaviště Ondřej Matouš.*

Česká husa
Ukázková expozice strukturových holubů
V expozici králíků by mělo být k vidění okolo osmi set zvířat
Kudrnáč
Paduánka
Parukář
Kachna ruánská
Zdrobnělá wyandotka

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down