02.10.2023 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajištění odolnosti krmivářského průmyslu EU

Jedním z témat 30. kongresu FEFAC bylo hledání způsobů, jak podpořit větší přijímání oběhových a pokročilých technologií krmení v odvětví živočišné výroby v EU. Akce se konala ve švédském Ystadu ve dnech 14. až 16. června a byla organizována FEFAC, DAKOFO a FS, obchodními skupinami zastupujícími evropský, dánský a švédský krmivářský průmysl.

Konference se zúčastnilo více než 200 stran, dvě zasedání na vysoké úrovni analyzovala klíčové politické a tržní faktory pro řešení oběhového krmiva.

Bývalý prezident FEFAC Asbjørn Børsting zdůraznil, že regulační rámec EU musí podporovat rozvoj inovativních technologií, které posilují udržitelnost, jako jsou nové genomické techniky.

Minulý týden FEFAC zahájil novou informační kampaň EU s cílem podpořit zavádění pokročilých krmných technik: například nutričních řešení, která umožňují snížit emise amoniaku nebo metanu, nebo dietárních přístupů zaměřených na pomoc zemědělcům minimalizovat používání antibiotik nebo zlepšit životní podmínky zvířat.

Zástupci krmivářského průmyslu uvedli, že na trhu EU je nízká míra využívání těchto dietárních intervencí, což je zřejmé z návrhu národních strategických plánů členských států v rámci společné zemědělské politiky (SZP).

Pouze Portugalsko a oblast Flander v Belgii dosud učinily některá řešení v oblasti výživy zvířat způsobilými pro podporu SZP.

Je na krmivářském průmyslu, aby prokázal, co mohou technologie v oblasti výživy zvířat přinést odvětví živočišné výroby a akvakultury v EU, pokud jde o zlepšení jejich profilu udržitelnosti. Zúčastněné strany tak budou moci plně vyhodnotit a schválit investiční potenciál těchto technologií krmení s plnou důvěrou, řekl Børsting.

Zdroj: Feednavigator 6/2023

Ing. Josef Svoboda, CSc.

Více v Krmivářství 5/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down