Zbavit se mastitidy bez antibiotik

Na stránkách EuroTier Digital se prezentovala i izraelská firma Armenta. Ta byla založena proto, aby se zabývala řešením nejnaléhavější choroby, která dnes postihuje chov skotu a produkci mléka – bovinní mastitidou. Armenta vyvinula inovativní neinvazivní terapii na bázi technologie akustického pulzu (APT).

Ztráty způsobené bovinní mastitidou mohou dosáhnout globální ztráty několika miliard dolarů ročně. APT se používá již více než 20 let v lidské zdravotní péči k léčbě zánětlivých onemocnění. Armenta zaměstnává odborníky na akustickou pulzní léčbu a inženýrství, výzkumníky mastitidy, bývalé chovatele dojnic a jejich dovednosti a dovednosti při vývoji optimálních řešení pro mastitidu skotu.

Antibiotika už nejsou odpovědí. Za tímto účelem společnost vyvinula inovativní, neinvazivní a bezantibiotickou terapii, která prokázala zvýšení mléčné užitkovosti a kvality mléka a také snížení vyřazování krav utracení pomocí technologie akustického pulzu (APT).

Tradiční nejmodernější terapie mastitid má dva způsoby: léky a biologické činitele nebo cílená opatření k prevenci nákazy. Oba přístupy mají jasné nedostatky a ani jeden z nich neřeší základní problém s vlivem na ziskovost zemědělských podniků, tedy obnovení zdraví a funkce vemene.

 

Zvláštní výhody pro skot

APT-X dává jasné řešení přímo do rukou zemědělce s okamžitým dopadem na frekvence snížení mastitid a zvýšení ziskovosti zemědělských podniku. Vlastnosti metody jsou:

Bezbolestnost, umožnění nepřetržitého dojení ošetřených krav, zvýšení zdraví krav a zlepšení dobrých životních podmínek zvířat, žádné vedlejší účinky a neinvazivnost. Důležitá je i krátká doba léčby, zásah na vemeni při jednom sezení.

Pro zásah se používá ruční zařízení APT-X založené na technologii akustického pulzu (APT),

vzduchová nádrž (umožňuje ošetřit 10–12 krav před další náplní), řídicí jednotka (poskytuje digitální zobrazení informací potřebných pro management léčby), aplikátorový modul (AM).

Před použitím APT-X se identifikuje infikovaná kráva vysokým počtem somatických buněk v mléce nebo viditelnými známkami infekce. Infikovanou čtvrtinu je třeba identifikovat pomocí kalifornského testu mastitidy (CMT), resp. NK-testu.

Vlastní ošetření začíná velkým nanesením ultrazvukového gelu na kůži infikované čtvrti a na špičku aplikátorového modulu (AM). APT-X přidrží proti povrchu ošetřované oblasti směrem vzhůru podle léčebného protokolu Armety.

Inovativní řešení přináší technologii akustického pulzu (APT) do léčby mléčného skotu, s terapeutickými impulzy generovanými pomocí vysoce stlačeného vzduchu jako zdroje energie. Výhodou je lehkost aplikátoru pro snadnou ruční implementaci bez zásahu do každodenního provozu mléčné farmy. Krávy pulzy dobře snášejí a terapie nemá žádné vedlejší účinky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down