Energie krmiv pro dojnice

AgroDigest s. r. o., Pohořelice ve spolupráci s Limagrain Central Europe SE, ED&F MAN Liquid Products Czech Republic, s. r. o., VP AGRO, spol. s r. o. uspořádal letošního 30. března konferenci na téma Hodnocení energie krmiv pro dojnice v Cornellském systému. Na šedesát posluchačů se sešlo v konferenčním sále Městského úřadu v Pohořelicích. Odborníci přednášeli na různá témata související s výrobou krmiv pro dojnice.

O výrobě a hodnocení kukuřičné siláže metodou Shredlage přednášeli prof. MVDr. Ing. Petr Doležal, CSc. a MVDr. Ing. Jan Dvořáček (Mendelova univerzita v Brně; S.O.S. Skalice nad Svitavou, s. r. o.), jenž se také účastnil diskuse na téma cukry v krmné dávce dojnic.

Nutriční hodnota silážních hybridů kukuřice a její ovlivnění bylo tématem Ing. Eduarda Haniny (Limagrain ČR, s. r. o.).

Ing. Jitka Kolomazníková popsala Nabídka pícnin a novinky ze sortimentu společnosti VP Agro (VP AGRO, spol. s r. o.) a o RGT obilninách posluchače seznámil Ing. Pavel Stehlík (VP AGRO, spol. s r. o).

Doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D. (Mendelova univerzita v Brně) přednášel o přínosech a rizicích obnov travních porostů z hlediska výživy zvířat a ochrany životního prostředí.

O Cornellském systému mluvil ve své prezentaci dr. Ing. Jiří Třináctý (AgroDigest s. r. o.) a věnoval se hodnocení energie krmiv v Cornellském systému

Prof. Ing. Ladislav Zeman, CSc. (Mendelova univerzita v Brně) popsal využívané počítačové programy pro výpočet krmných dávek dojnic.

Ing. Jan Coufal (ED&F MAN Liquid Products Czech Republic, s. r. o. vysvětlil proč využívat tekutá melasová krmiva ve výživě dojnic.

Závěrečnou přednášku měl dr. Ing. Jiří Třináctý (AgroDigest s. r. o.) a vysvětlil rozdíly v analýze krmiv jinými laboratořemi a jejich porovnání s Cornellskou databází.

 

Posluchači se sešlo v konferenčním sále Městského úřadu v Pohořelicích

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down