Krávy neumějí lhát

Pětadvacátého října se v Choťovicích v hotelu Na Farmě konal odborný seminář, který byl věnován především silážním hybridům kukuřice LG Animal Nutriton®.

Ing. Eduard Hanina( Limagrain) zhodnotil ve své LG Animal Nutrition – 25 let spokojenosti pro krávy a chovatele v celé Evropě historii a současné výsledky využití silážních hybridů LGAN. Mluvil o zaměření na stravitelnost vlákniny. Každé procento stravitelnosti NDF znamená 0,25 litru mléka navíc a důležitý je i obsah energie krmné dávky . Na farmě s 350 dojnicemi při ceně mléka kolem 11 korun to znamená 2 500 000Kč, na hektar 25 000 Kč.

Efektivita objemného krmiva je tak klíčovým faktorem ziskovosti farma a nejlevnější mléko je nadojeno z vlastních objemných krmiv.

Ve své druhé přednášce se Ing. Hanina za měřil na digitální aplikaci Agrility Harvest® jako na globální nástroj. Dá se využít i pomocí mobilního telefonu, jde o rozšíření aplikace Agrility. Mluvil dále také o zásadních principech silážování i s uvedením pozitivních i negativních příkladů.*

Ing. Eduard Hanina

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down