Pro bezpečnost krmiv hospodářských zvířat

Na veletrhu EuroTier v polovině listopadu jsme mezi dalšími firmami navštívili také expozici společnosti Biochem. Ta v letošním roce oslavila třicáté výročí svého založení. Sídlo firmy je v městě Lohne v Dolním Sasku, kde její zakladatel začal v roce 1986 prodávat první produkty pro krmení hospodářských zvířat. Od té doby společnost stále rozšiřuje své portfolio výrobků a nabízí je v mnoha zemích světa.

Expozice firmy měla plochu 180 m² a byla po celé tři dny zaplněna zákazníky. Svůj čas nám věnovala Christina Rennerová, produktová manažerka pro Českou republiku, Slovensko a Kypr.

Krmivářské produkty Biochemu (Biochem Zusatzstoffe Handels- und Produktionsgesellschaft mbH) jsou navrženy tak, aby udržely  zdraví a produktivitu zvířat a přitom šetřily náklady a životní prostředí. Společnost má celkem celkem 221 zaměstnanců (z toho 139 v centrále Lohne), zemědělských vědců, veterinářů a biologů.  Sortiment Biochemu se skládá z doplňkových látek v práškové formě pro krmivářství, doplňkových krmiv ve formě kapalin nebo past, poskytuje poradenství v oblasti optimálního využití produktů. Mezi její produkty patří například:

BioPlus® YC – v EU registrované probiotikum, které spojuje pozitivní vlastnosti mikroorganismů Bacillus licheniformis a Bacillus subtilis DSMZ 5749 DSMZ 5750.
TechnoYeast® – aditivum s ochrannými funkcemi s chutí umami je velmi atraktivní pro selata. Dodatečné prebiotické účinky a doplněk nukleotidů má ochranné funkce. Vysoce stravitelný protein je přidanou hodnotou produktu.

Probiotech – nová symbiotická kombinace kvasinek má vynikající účinky pro zdraví a užitkovost dojnic.

B.I.O.Tox® – patří do nové řady vyvazovačů mykotoxinů do krmiv a surovin, pro různé mykotoxiny v zažívacím traktu zvířete. Produkt jsou řešením pro kontaminaci zearalenonem. New EQI – nová řada produktů speciálně pro koně. Produkty podporují dýchací ústrojí, rozvoj pozitivní střevní mikroflóry a zlepšují celkový zdravotní stav a výkon stejně jako stav kopyt a kvalitu srsti.

Firma produkuje a nabízí produkty, které obsahují probiotika a prebiotika (BioPlus YC, GalliPro, Biosprint), synbiotika (Triple P), stopové prvky a minerální látky (E.C.O. Trace glycinate, B.I.O. Trace amino acid chelate, B.I.O. Trace lysinate), enzymy (TechnoZyme), výrobky s betainem, vyvazovače toxinů (B.I.O. Tox Farm, B.I.O Tox Z), emulgátory (řada Bredol), práškové kolostrum B.I.O. Ig).  Biochem spolupracuje se společnostmi Christian Hansen a Danisco a má dceřiné společnosti ve Francii, na Ukrajině, v Polsku, Srbsku,  Rumunku, Rusku, Indonésii, Číně i na Středním východě.

Slogan firmy je „bezpečnost krmiv pro bezpečnost potravin“.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down