21.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rada pro zemědělství a rybolov bude dnes mimo jiné řešit financování odvětví chovu prasat

V Bruselu dnes zasedá Rada pro zemědělství a rybolov. Zasedání bude předsedat francouzský ministr zemědělství a výživy Julien Denormandie. Evropskou komisi budou zastupovat komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin Stella Kyriakides, komisař pro životní prostředí, oceány a rybolov Virginijus Sinkevičius a komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski.

Během polední přestávky se ministři zúčastní neformální diskuse o budoucnosti společné rybářské politiky, které předsedá francouzská ministryně pro moře Annick Girardin.

Ministři odpoledne uspořádají politickou debatu o navrhovaném nařízení o produktech bez odlesňování. Odpolední blok bude zakončen diskusí o situaci na trhu se zemědělskými produkty.

Během jednání v rámci jiných záležitostí Komise předloží své zprávy o fytosanitárních opatřeních při dovozu do EU ao rozšíření používání rostlinolékařských pasů v EU.

Ministři budou rovněž diskutovat o potřebě zlepšit životní podmínky psů držených a prodávaných pro komerční účely; nouzovém financování odvětví chovu prasat; revizi zemědělské propagační politiky; označování vajec z volného výběhu; a suchu v Portugalsku a Španělsku. Vymění si také názory na potřebu zajistit spravedlivý příjem pro zemědělce postižené vysokými cenami vstupů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down