30.06.2020 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šedesát milionů eur pro inovace v rámci iniciativy EIT

Téměř 1500 inovátorů ze 44 zemí požádalo EIT v reakci na krizi o dotaci 60 milionů eur. Správní rada EIT uvolnila finanční prostředky, aby zajistila, že podpora se rychle dostane k podnikatelům. Umožní začínajícím a malým a středním podnikům těžit z dodatečného financování v rámci akce nástroje pro podporu podnikání a umožní zahájení nových inovačních projektů, které budou řešit výzvy související s pandemií covid-19. Zavedením mechanismu rychlého financování budou do konce roku 2020 dokončeny všechny činnosti reakce na krizi, aby se Evropa mohla zotavit.

Mariya Gabrielová, evropská komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež odpovědná za EIT, uvedla: „Tato akce je součástí komplexní reakce EU na krizi covid-19, včetně podstatné podpory inovací. Jsem ráda, že vidím účinnou mobilizaci všech nástrojů EU, které máme k dispozici. Díky financování EIT budou mít stovky inovátorů a společností příležitost podílet se na kolektivním úsilí o překonání krize a udržitelném obnovení naší ekonomiky.“

V rámci iniciativy pro reakci na krizi EIT vyhlásila výzvy k předkládání návrhů inovačních projektů. Bylo doručeno téměř 1500 návrhů ze 44 zemí (včetně 27 členských států EU, Izraele, Severní Makedonie, Norska, Spojeného království, Srbska, Švýcarska a Turecka).

Dirk Jan van den Berg, předseda správní rady EIT, dodal: „Díky rychlé reakci dodatečnému financování ve výši 60 milionů eur budou společenství zajišťovat projekty s velkým dopadem pro urychlení zotavení Evropy. Podání téměř 1500 návrhů dokazuje talent inovátorů a potřebu podpory obnov ypo krizi v Evropě i mimo ni.“

Na základě vyhodnocena kvality se správní rada EIT rozhodla přidělit tyto granty:

EIT Climate-KIC: 8,40 milionu eur,

EIT Digital: 7,65 milionu eur,

EIT Food: 10,25 milionu eur,

EIT Health: 9,85 milionu eur,

EIT InnoEnergy: 7,40 milionu eur,

EIT Suroviny: 9,80 milionů eur,

Výroba EIT: 3,30 milionu eur,

EIT Urban Mobility: 3,35 milionu eur.

Předpokládá se, že 60 % finančních prostředků EIT na řešení krizí bude přiděleno vysoce inovativním začínajícím podnikům a malým a středním podnikům v rámci akce „ nástroje podpory rizik “ a 40 % na inovační projekty v rámci akce projekty reagujícím na pandemii.. Více podrobností o vybraných podnicích a inovačních projektech, které mají být financovány, bude oznámeno v následujících týdnech.

Co je Evropský inovační a technologický institut (EIT)?

EIT posiluje schopnost Evropy inovovat prostřednictvím řešení naléhavých globálních výzev a podporou podnikatelských talentů k vytváření udržitelného růstu a kvalifikovaných pracovních míst v celé Evropě. Je orgánem EU a nedílnou součástí rámcového programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020. Institut podporuje rozvoj dynamických celoevropských partnerství mezi předními společnostmi, výzkumnými laboratořemi a univerzitami.

Co je iniciativa EIT pro řešení krizí?

Iniciativa v hodnotě 60 milionů eur, která byla zahájena v květnu 2020, sestává ze dvou hlavních směrů činností:

  • Nástroj pro podporu rizik: Krizí covid-19 byly velmi zasaženy začínající podniky a malé a střední podniky. Další podpora EIT (financování, technická pomoc a síť) pomůže vysoce inovativním podnikům čelit krizi a urychlit jejich růst.
  • Projekty reakce na pandemii: Více než kdy jindy jsou zapotřebí inovace a nová řešení, aby bylo možné čelit současné krizi a zabránit jejímu návratu. Syystém EIT bude mobilizovat inovátory k řešení krize covid-19, a to jak z hlediska bezprostředních zdravotních problémů, tak z hlediska širší reakce.*
  1. června 2020, Budapešť, Maďarsko

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down