Třicet let zkušeností a výroby

Společnost ADDICOO GROUP s.r.o. oslavila 30 let na trhu a představila návštěvníkům výrobu a skladování svých produktů. V současné době jsou jejich produkty, které obsahují účinné látky zlepšující zdraví zvířat, a navíc nezatěžují životní prostředí, dodávány do řady zemí na pěti kontinentech. Firma již 30 let vyvíjí a vyrábí produkty na bázi přírodních látek, jako jsou extrakty z rostlin, ale v posledních letech se soustředí na aplikaci derivátů mastných kyselin, a to ve formě esterů.

Program, v níž byly návštěvníci akce seznámení s historií společnosti a současnou výrobou zahájil Ing. Vojtěch Kabrhel, uvítal všechny na půdě výrobního závodu ve Stošíkovicích na Louce a pozval jednatele společnosti Ing. Bohumíra Šimerdu a Ing. Petra Šafránka (obchodní a marketingový ředitel), aby popsali historii a současnost společnosti.

Vše začalo v roce 1991–1992 v Šumperku, ještě s rakouskou firmou Delacon zakládali společnost Delacon ČR a firma dosáhla během 8–10 let významných úspěchů jak na poli fytoaditiv, tak při výrobě vyvažovačů mykotoxinů.  V roce 2000 nastoupil Ing. Šafránek do firmy tehny ještě Delacon ČR. Firma Addicoo je přímým nástupcem firmy Delacon ČR. V roce 1917 se slavilo 25 let firmy a většinový majitel rakouského Delaconu Markus Dedl se s nimi dohodl o předání české pobočky a přes složitý právní proces se tak stalo. Addicoo vniklo pak hladce z Delaconu ČR a mohlo se pracovat dále v práci.

Výroba a výzkum

Výrobní halu ve Stošíkovicích na Znojemsku koupili v roce 2010 a v roce 2011 vznikl v sousedství Performing Nature Research Center patřící Delaconu. Takže mají souseda, se kterým spolupracují a jemuž dodávají své výrobky.  Stejné dobré vztahy mají se skupinou Cargill, do které Delacon patří.

Nově vzniklé Addicco v roce 2017 mělo asi 20 zaměstnanců a dnes jich má 50. Důležité je, že dokázali, že jsou schopni vyrábět aditiva a vyvážet je do celého světa. Zasazují se o růst firmy, stavbu nových skladů a výrobny. Oba dva majitelé firmy (Ing. Šimerda a Ing. Šafránek) se navzájem doplňují a jak řekli, právě to je zdrojem růstu firmy. Jedním z dalších členů firmy je Ing. Jaromír Stryk, který se bude zabývat agrobussinessem se zaměřením na rostliny.  Jak majitelé dodali, je důležité, že firma má zaměstnance, ne něž je spolehnutí. Firma spolupracuje s univerzitami a výzkumnými ústavy.

Vývoj a výzkum se od roku 2017 zintenzivnil, začali podávat úspěšné projekty. Tým R.A.D. (Research and Development) se stále rozrůstá. Protože ale všechno nemohou dělat sami, spolupracují s odborníky z univerzit (VŠCHT, Mendelova univerzita, ČZU, VÚVeL, Masarykova univerzita).

Majitelé firmy dodali, že když firmu přebírali. Chtěli mít své výrobky, a nejen být distributory, což se podařilo a nyní neprodávají jen v České republice, ale své výrobky exportují do mnoha zemí Evropy, Jižní Ameriky i Afriky.  Asi 50 % obratů tvoří export výrobků.

Export a esterifikace

Produkty, které se vyráběli ještě „za Delaconu“ se vyráběly v Čechách, a tak patří firmě. Jestliže dříve distribuovali 70 % výrobků, dnes je to jen asi 35 % a zbytek je vlastní výroba.   

Výrobní hala, kterou jsem navštívili, vyrostla během půl roku a sluší se poděkovat stavební znojemské firmě Kovo Šabatka s.r.o. Viděli jsme unikátní část výrobny esterifikace, na níž se podílelo VŠCHT (doc. Ing. Jiří Trejbal, Ph.D.), dík patří stavebním a servisním firmám. Absolvent VŠCHT Ing. Jan Tichý se ve své diplomové práci zabýval esterifikací a na výrobně prováděl všechna měření a po absolvování školy se podílel na stavbě výroby esterifikace. Prošel stavbou celé haly a technologie.

Majitelé řekli, že se snaží se atmosféru pohody ve firmě a opírají se nejen o vlastní výzkum, vývoj, výrobu, ale hlavně o zaměstnance. Na závěr úvodní přednášky představili celý tým společnosti Addicoo, celkem asi 50 zaměstnanců.

U prezence

Produkty

O historii a současnosti firmy (Ing. Šimerda Ing. Šafránek)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down