10.07.2019 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Workshop chovatelů prasat v Bernburgu

Středoněmecký workshop chovatelů prasat v Bernburgu má za sebou již 25. ročník. Konal se na naše poměry trochu v nezvyklou dobu, konkrétně v pátek odpoledne, večer a v sobotu dopoledne od 17. do 18. května. A přesto byl velký sál u menzy místní univerzity zaplněn do posledního místa.

Hlavním tématem Středoněmeckého workshopu chovatelů prasat bylo zkvalitnění chovu prasat. Tato akce byla organizována Anhaltskou univerzitou aplikovaných věd a Veterinární fakultou Univerzity v Lipsku ve spolupráci s firmou TOPIGS. Vystoupilo zde celkem dvaadvacet přednášejících a poslouchalo asi 210 účastníků z oblasti vědy a praxe v zemědělství, veterinárním lékařství, ministerstev, chovatelských, plemenářských a obchodních organizací, poradenského a krmivářského a farmaceutického průmyslu apod. Přednášky pokrývaly všechny možné aspekty chovu prasat. Od vztahů mezi lidmi a zvířaty přes problematiku konkurence, požadavky na chov, jakost produkce, rozdíly v genetice a plodnosti, zdraví zvířat až po otázky zdrojů bílkovin budoucnosti.*
Více se dočtete v článku Ing. Miroslava Rozkota, CSc., z oddělení chovu prasat VÚŽV, v. v. i., Praha-Uhříněves v Kostelci nad Orlicí, který vyjde v srpnovém čísle časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down