Složení krmiv pro drůbež odráží tlaky na udržitelnost

Výroba krmiv pro drůbež a drůbeží maso byly stále více ovlivňovány měnícími se preferencemi spotřebitelů a zdůrazňováním a přijímáním zásad udržitelnosti ze strany navazujících partnerů, kteří zase diktovali, jak se chová drůbež a jak se formuluje krmivo. Každoroční průzkum drůbeží výživy a krmiv společnosti WATT Global Media nabízí pohled z první ruky na trendy ovlivňující globální drůbežářský průmysl a poskytuje pohled na to, jak se producenti drůbeže, odborníci na výživu a výrobci krmiv přizpůsobují těmto změnám a výzvám.

Průzkum pro rok 2022 zahrnuje příspěvky od 359 respondentů z celého světa. Více než polovina účastníků průzkumu jsou odborníci na výživu, konzultanti a veterináři.

Navzdory problémům v dodavatelském řetězci a pracovní síle, které představuje pandemie covid-19 a volatilita cen komodit, byli respondenti průzkumu optimističtí ohledně nadcházejícího roku – investovali do svých podniků a proaktivně vyhodnocovali svou ekologickou stopu.

Důraz na udržitelnost, změna klimatu

"Udržitelnost" se v praxi vyvinula tak, aby se stala dobře definovanými, proveditelnými programy a závazky přijatými mnoha velkými zemědělsko-potravinářskými korporacemi. Na otázku, jak tento důraz na udržitelnost ovlivní jejich podnikání v roce 2022, 51 % respondentů průzkumu uvedlo, že změnili složení krmiv tak, aby obsahovalo aditiva, které zajistí vyšší čerpání živin z krmné dávky. Čtyřicet jedna procent začalo do svých krmných programů zahrnovat aditiva snižující emise.

S odvoláním na tlak odběratelů na navazujících trzích činí 44 % rozhodnutí o zdrojích na základě vnímaného dopadu na životní prostředí; 31 % uvádí, že požádalo o důkaz o udržitelných postupech a zdrojích surovin.

Společnosti také investují do zařízení pro zlepšení energetické účinnosti (38 %) a využívají sběr a analýzu dat v reálném čase k lepšímu řízení výroby (38 %).

Respondenti průzkumu také uznali dopady změny klimatu, a jak si myslí, že to ovlivní jejich podnikání. Respondenti se domnívají, že v budoucnu bude změna klimatu zodpovědná za snížení dostupnosti surovin (58 %), přispěje k vysokým nákladům na komodity (50 %), zvýší počet případů kontaminace mykotoxiny (39 %) a ztíží udržení kvality krmiv (37 %).

Chovatelé drůbeže se domnívají, že změna klimatu bude hrát roli při snižování zdraví a welfare zvířat (47 %), i problémům s produkcí v zemědělských podnicích (38 %).

Výhled ziskovosti na rok 2022

Ve srovnání s výsledky průzkumu z roku 2021 se zdá, že respondenti průzkumu z roku 2022 mají optimističtější obchodní výhled. Čtyřicet sedm procent věří, že ziskovost jejich společnosti se v roce 2022 zlepší, 33 % předpovídá, že zůstane na stejné úrovni a 21 % se domnívá, že ziskovost se sníží.*

Poultry World

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down