Témata programu EuroTier 2020

Veletrh EuroTier 2022 v listopadu  bude mít doprovodný program  v šesti částech. Ty se budou zaměřovat na produkci hovězího masa, chov prasat, drůbeže, akvakulklturu, krmivo a výživu a marketing. Dalšími tématy jsou například alternativní zdroje bílkovin a chov ostatních hospodářských zvířat.

Odhaduje se, že do roku 2050 bude zapotřebí dalších 265 milionů tun bílkovin, aby byly uspokojeny potřeby rostoucí světové populace. Alternativní proteiny z řas a hmyzu mohou výrazně zlepšit zásobování bílkovinami. Specializovaný program EuroTier se zabývá tímto tématem budoucnosti.

Přímý marketing

Produkty z vlastního regionu s vysledovatelným původem a čerstvostí jsou pro mnoho lidí důležitým důvodem k nákupu zemědělských produktů přímo od zemědělce. Vlastní zpracování a přímý prodej z farmy se tak stávají atraktivními pro stále více zemědělských podniků. Jen v Německu v současné době praktikuje přímý marketing s různou mírou intenzity a profesionality přibližně 30 000 zemědělců. A tento trend stále roste. Na veletrhu EuroTier 2022 poskytne DLG informace o technických řešeních, produktech a službách, jakož i o aktuálních marketingových strategiích.

Produkce hovězího masa a mléka

Z globálního hlediska je trh s mlékem a mléčnými výrobky v expanzi. Do roku 2025 se očekává roční růst celosvětového objemu prodeje o 3,75 %. Zejména v exportních zemích směřuje obor k automatizaci a digitalizaci. V Evropě se pozornost zaměřuje na welfare zvířat, udržitelnost, ochranu klimatu a transparentnost v řetězci. Výstava a odborný program nabízí návštěvníkům veletrhu možnost seznámit se s aktuálními tématy a rozšířit svou mezinárodní síť.

Prasata

Celosvětová produkce vepřového masa opět výrazně roste. Největší tempo růstu se očekává v Asii. Zdraví zvířat, biologická bezpečnost a efektivní výrobní systémy jsou témata, která se týkají chovu prasat po celém světě. Kromě toho jsou v Evropě obzvláště důležité welfare zvířat, udržitelnost a snižování emisí. Ať už se jedná o chov, krmení nebo přepravu, informuje EuroTier o aktuálním vývoji.

Drůbež

Poptávka po drůbežím mase roste po celém světě. V roce 2020 převzala drůbež vedoucí postavení v produkci masa. Produkce vajec se také neustále zvyšuje. Biologická bezpečnost, zdraví zvířat a udržitelnost produkce jsou témata, která se týkají globálního drůbežářského průmyslu. V evropských producentských zemích se pozornost zaměřuje na otázky welfare zvířat a na potřebu snížit používání antibiotik a emise z drůbežáren. Jako přední veletrh nabízí EuroTier informace o všech aspektech chovu drůbeže.

Akvakultura

Kontrolovaná produkce vodních organismů je mezinárodně považována za odvětví potravinářského průmyslu s nejvyšší mírou růstu. Akvakultura zahrnuje ryby, stejně jako mušle, korýše a vodní rostliny produkované ve sladké nebo slané vodě. Podle FAO (2020) bylo v roce 2018 sklizeno 114 milionů tun produktů akvakultury a tento trend roste. Rozmanitost tohoto zemědělského odvětví vysvětluje vysokou poptávku po odborných informacích. Akvakultura musí také čelit globálním problémům, jako je udržitelnost, welfare a zdraví zvířat a ochrana klimatu. EuroTier poskytuje informace o inovacích v oblasti chovatelské, krmné a ventilační techniky.

Ovce a kozy

Ovce hrají důležitou roli při údržbě krajiny. Kromě toho dodávají vlnu, mléko a maso. Z ovčího mléka se získává nejen sýr, ovčí mléko se také používá při výrobě kosmetiky. Automatizační a chovatelské systémy s malým personálním úsilím téměř neexistují. To je výzva pro chovatele ovcí a koz. EuroTier nabízí platformu profesionálním chovatelům ovcí a koz, stejně jako hobby pastýřům pro výměnu názorů na aktuální vývoj v chovu a krmení.

Koně

Pro mnoho zemědělců v Evropě se chov koní stal odvětvím podnikání s velkým  potenciálem. V celé EU se roční obrat v jezdeckém sportu odhaduje na 100 miliard eur. Plánované zřízení referenčního centra EU pro welfare zvířat pro přežvýkavce a koně zdůrazňuje rostoucí význam zdraví zvířat a welfare i u koní. EuroTier nabízí profesionálním majitelům koní platformu pro informace a výměnu.*

DLG. EuroTier

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down